Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu

Oficjalna strona internetowa Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Zmieniamy się dla was

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu

8 mln zł dotacji na modernizację Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Przebudowa, modernizacja i doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, zakup nowego tomografu komputerowego dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej oraz sprzętu medycznego dla Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w tym pododdziału skórno-wenerologicznego i Laboratorium Diagnostycznego - to główne założenia projektu, na który Szpital Powiatowy w Zawierciu pozyskał prawie 8 mln zł.

Modernizacja obejmie wszystkie Pomieszczenia OAiIT – 5 jedno i dwuosobowych sal dla pacjentów, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, punkt pielęgniarski z pomieszczeniem przygotowania pielęgniarskiego, dyżurki lekarskie, część administracyjną i zaplecze socjalne.

Nowe wykończenie ścian, podłóg i sufitów umożliwią łatwe mycie oraz dezynfekcję w celu zachowania odpowiedniej higieniczności pomieszczeń, w których przebywa pacjent. Oddział zostanie wyposażony w śluzę z urządzeniem do dekontaminacji. Rozwiązania te pozwolą zminimalizować zagrożenia wynikające np. z przenoszenia wirusów typu SARS-CoV-2.

W ramach projektu zakupiony zostanie także nowy sprzęt, w tym tomograf komputerowy, przyłóżkowy aparat RTG, samobieżny monitor do monitorowania hemodynamicznego, centrala monitorująca parametry życiowe, respiratory, defibrylatory i kardiomonitory. Pacjenci dostaną do dyspozycji również sprzęt rehabilitacyjny, taki jak fotel do ćwiczeń kończyn górnych, dolnych i stawu barkowego  czy rower rehabilitacyjny na łóżko. Łóżka również zostaną wymienione - nowe będą wyposażone w system ważenia, elektryczną regulację oraz zaawansowane funkcje do rehabilitacji. Zastosowanie materacy zmiennociśnieniowych zminimalizuje występowanie odleżyn, dostępne będą także systemy ogrzewania pacjenta.

W celu usprawnienia i przyspieszenia diagnostyki pacjentów szpitalne laboratorium zostanie doposażone w ekstraktor do izolacji kwasów nukleinowych oraz termocykler do przeprowadzania badań metodą PCR w czasie rzeczywistym.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: XI REACT – EU. Działanie: 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia.

Całkowita wartość inwesytcji to 11 163 638,58 zł, w tym dofinansowanie: 7 963 034,24 zł oraz wkład własny szpitala: 3 200 604,34 zł.

Głównym celem projektu jest unowocześnienie i dostosowanie infrastruktury szpitala do aktualnych potrzeb wynikających m.in.  z obecnych zagrożeń wiązanych z  COVID-19.

Autor:  szpitalzawiercie.pl
19
KWI
2023
391
razy
czytano

26/259

Życie jest cudem

www.szpitalzawiercie.pl

Życie jest cudem - z taką myślą personel Szpitala Powiatowego w Zawierciu każdego dnia pracuje na rzecz zdrowia pozostających pod opieką szpitala pacjentów. Poznajcie Panią Natalię 101-letnią pacjentkę okulistyki i zobaczcie jak przez ostatnie 3 lata zmienił się szpital.

Logo: Medyczny Portal Informacyjny

www.szpitalzawiercie.pl

Medyczny Portal Informacyjny

Zaloguj się lub załóż konto w Medycznym Portalu Informacyjnym za pomocą swojego profilu zaufanego i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Pacjent - najważniejszy

Pacjent - najważniejszy

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
 • Szpital Powiatowy

  ul. Miodowa 14

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 40 200

 • Przychodnia

  ul. Powstańców Śląskich 8

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 23 445

 • Przychodnia

  ul Gałczyńskiego 1

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 21 921

 • Przychodnia

  ul. Piłsudskiego 80

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 22 011

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu