Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu

Oficjalna strona internetowa Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Zmieniamy się dla was

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Dostępność Plus dla Zdrowia

Poprawa dostępności architektonicznej, rozwiązania ułatwiające swobodne poruszanie się po obiekcie oraz zakup sprzętu dostosowanego do osób ze szczególnymi potrzebami – to główne cele projektu Dostępność Plus dla zdrowia. Na jego realizację szpital otrzymał prawie 2 mln zł.

Pozwoliło to m.in. na utworzenie miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, a także wykonanie podjazdu i zadaszenia przed wejściem na izbę przyjęć dzięki czemu pacjenci ze szczególnymi potrzebami zyskali łatwiejszy dostęp do szpitala. Na terenie placówki pojawiło się także specjalne oznakowanie ułatwiające poruszenie się osobom niewidomym i słabowidzącym. To m.in. nakładki na poręcze z napisami w alfabecie Braille'a oraz tablice tyflograficzne, czyli plany szpitala przedstawione w formie przestrzennej z kontrastową kolorystyką i informacjami w alfabecie Braille'a.

Zakupiono także aparaturę medyczną i sprzęt ułatwiający diagnozę, badanie i leczenie pacjentów ze szczególnymi potrzebami – aparaty EKG, stoły rehabilitacyjne, wózki do transportu chorych i wzmocnione wózki inwalidzkie przeznaczone dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową i o bardzo dużej masie ciała.

Oddziały zostały także wyposażone w wózki i materace ewakuacyjne umożliwiające bezpieczną ewakuacje osób z niepełnosprawnością ruchową i osób leżących.

Strona internetowa została dostosowana do wymogów WCAG 2.1. 

Szacuje się, że nawet 30% społeczeństwa może mieć trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności czy percepcji (np. ludzie poruszający się przy pomocy kul, lasek, balkoników, protez, wózków inwalidzkich), niesłyszący, niedowidzący, z trudnościami manualnymi i poznawczymi (na przykład po udarze, chorujący na Alzheimera), kobiety w ciąży, osoby z wózkiem dziecięcym oraz słabsze fizycznie, mające trudności w poruszaniu się.   

Autor:  szpitalzawiercie.pl
02
LIS
2023
555
razy
czytano

13/257

Życie jest cudem

www.szpitalzawiercie.pl

Życie jest cudem - z taką myślą personel Szpitala Powiatowego w Zawierciu każdego dnia pracuje na rzecz zdrowia pozostających pod opieką szpitala pacjentów. Poznajcie Panią Natalię 101-letnią pacjentkę okulistyki i zobaczcie jak przez ostatnie 3 lata zmienił się szpital.

Logo: Medyczny Portal Informacyjny

www.szpitalzawiercie.pl

Medyczny Portal Informacyjny

Zaloguj się lub załóż konto w Medycznym Portalu Informacyjnym za pomocą swojego profilu zaufanego i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Pacjent - najważniejszy

Pacjent - najważniejszy

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
 • Szpital Powiatowy

  ul. Miodowa 14

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 40 200

 • Przychodnia

  ul. Powstańców Śląskich 8

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 23 445

 • Przychodnia

  ul Gałczyńskiego 1

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 21 921

 • Przychodnia

  ul. Piłsudskiego 80

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 22 011

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu