Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu

Oficjalna strona internetowa Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Zmieniamy się dla was

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Nowy tomograf komputerowy w szpitalu

Szpital zakupił nowoczesny tomograf komputerowy wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI), która zapewnia łatwiejszą obsługę i większą wydajność systemu, co przekłada się na skrócenie czasu badania i mniejszy dyskomfort badanego.

Ten 32-rzędowy i 64-warstwowy aparat pozwala na uzyskanie dokładniejszych i bardziej szczegółowych obrazów anatomicznych oraz funkcjonalnych. Dużą zaletą urządzenia jest   zaawansowana technologia ASiR-V, która pozwala na redukcję pochłanianej przez pacjenta dawki promieniowania od 50 do nawet 82%.

Tomograf posiada także wbudowaną kamerę 3D, która rejestruje kształt, ułożenie oraz wysokość pacjenta, a następnie wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji do automatycznego pozycjonowania pacjenta podczas badania.

- To kolejny etap unowocześniania diagnostyki obrazowej w naszym szpitalu. Przypomnę, że w ubiegłym roku uruchomiliśmy pracownie rezonansu magnetycznego, od 2020 r. działa także zmodernizowana pracownia RTG z nowym sprzętem, posiadamy także nowoczesny, cyfrowy mammograf – wymienia dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu Piotr Zachariasiewicz.

Urządzenie może być wykorzystywane w diagnostyce wielu schorzeń, w tym nowotworów, urazów i chorób neurologicznych. Jest w pełni zintegrowany z systemami informatycznymi szpitala, co pozwala na łatwe udostępnianie wyników badań lekarzom i pacjentom.

Przed instalacją nowego aparatu wykonano także niezbędne prace adaptacyjne w dotychczasowej pracowni TK. Pomieszczenie zyskało nowy wygląd, poprawił się komfort pacjentów i warunki pracy techników elektroradiologów. Zadbano także o to, by wnętrza były przyjazne dla osób, które źle znoszą ograniczoną przestrzeń i odczuwają niepokój przed badaniem. Utrzymane w kolorach błękitu powierzchnie kojąco wpływają na samopoczucie pacjentów.

Szpital wykonuje badania tomografii komputerowej zarówno dla pacjentów szpitala, jak i w trybie ambulatoryjnym w ramach kontraktu z NFZ.

Koszt zakupu aparatu wraz z pracami budowlanymi wyniósł ponad 2,7 mln zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: XI REACT – EU. Działanie: 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia.

 

 

Autor:  szpitalzawiercie.pl
05
PAŹ
2023
974
razy
czytano

10/252

Życie jest cudem

www.szpitalzawiercie.pl

Życie jest cudem - z taką myślą personel Szpitala Powiatowego w Zawierciu każdego dnia pracuje na rzecz zdrowia pozostających pod opieką szpitala pacjentów. Poznajcie Panią Natalię 101-letnią pacjentkę okulistyki i zobaczcie jak przez ostatnie 3 lata zmienił się szpital.

Logo: Medyczny Portal Informacyjny

www.szpitalzawiercie.pl

Medyczny Portal Informacyjny

Zaloguj się lub załóż konto w Medycznym Portalu Informacyjnym za pomocą swojego profilu zaufanego i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Pacjent - najważniejszy

Pacjent - najważniejszy

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
 • Szpital Powiatowy

  ul. Miodowa 14

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 40 200

 • Przychodnia

  ul. Powstańców Śląskich 8

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 23 445

 • Przychodnia

  ul Gałczyńskiego 1

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 21 921

 • Przychodnia

  ul. Piłsudskiego 80

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 22 011

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu