Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu

Oficjalna strona internetowa Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Zmieniamy się dla was

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Miliony na modernizację SOR-u dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu

Szpital Powiatowy w Zawierciu otrzyma ponad 11,5 mln zł z Funduszu Medycznego na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości i dostępności świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Środki zostaną przeznaczone na modernizację
i przebudowę pomieszczeń oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny.

- Zawierciański SOR działa od 2015 r i z roku na rok przyjmuje coraz więcej pacjentów.  W 2022 r. było to ponad 13 tys. osób, w tym prawdopodobnie będzie jeszcze więcej. Dlatego widzimy konieczność dostosowania oddziału tak, aby w bezpiecznych i komfortowych warunkach móc udzielać pomocy zwiększającej się liczbie potrzebujących – mówi starosta zawierciański Gabriel Dors.

Modernizacja oddziału zakłada jego przebudowę i adaptację obecnych pomieszczeń. Obejmie zarówno podjazd dla karetek, jak też obszar poczekalni, rejestracji i segregacji medycznej. Utworzone zostaną nowe gabinety diagnostyczno-konsultacyjne, oraz pomieszczenie krótkotrwałej izolacji dla pacjentów z chorobą lub podejrzeniem zachorowania na chorobę zakaźną, które zostanie wyposażone w śluzę umywalkowo-fartuchową. Zmiany architektoniczne poprawią funkcjonalność oddziału i zwiększą bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu.

Ponad połowa wnioskowanej kwoty zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu.

- Urządzenia medyczne pracują dzień i noc, więc wymagają regularnej wymiany. Szybki rozwój technologii powoduje także, że efektywność i możliwości obecnie dostępnego na rynku sprzętu są dużo większe niż kilka lat temu. To oznacza, że chcąc zapewnić pacjentom najwyższą jakość leczenia trzeba zaopatrzyć oddział w urządzenia oparte na najnowszych, zaawansowanych technologiach medycznych – tłumaczy dyrektor szpitala Powiatowego w Zawierciu Piotr Zachariasiewicz.

Szpital zakupi m.in. nowy stacjonarny aparat RTG, ramię C służące do obrazowania śródoperacyjnego, kolonoskop i gastroskop, respiratory stacjonarne i transportowe, aparaty EKG i USG, defibrylatory, kardiomonitory, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej i bronchofiberoskop przeznaczony do wziernikowanie dróg oddechowych. Pojawią się też nowe łóżka i wózki transportowe.

Od 2020 r. szpital zmodernizował już dziesięć z czternastu oddziałów, kompleks przyszpitalnych poradni, pracownie, m.in. RTG, TK i rezonansu magnetycznego oraz aptekę szpitalną i centralną sterylizatornię. Oprócz przebudowy SOR-u, w najbliższym czasie planowany jest także gruntowny remont oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym.

 

 

Autor:  szpitalzawiercie.pl
22
WRZ
2023
604
razy
czytano

17/257

Życie jest cudem

www.szpitalzawiercie.pl

Życie jest cudem - z taką myślą personel Szpitala Powiatowego w Zawierciu każdego dnia pracuje na rzecz zdrowia pozostających pod opieką szpitala pacjentów. Poznajcie Panią Natalię 101-letnią pacjentkę okulistyki i zobaczcie jak przez ostatnie 3 lata zmienił się szpital.

Logo: Medyczny Portal Informacyjny

www.szpitalzawiercie.pl

Medyczny Portal Informacyjny

Zaloguj się lub załóż konto w Medycznym Portalu Informacyjnym za pomocą swojego profilu zaufanego i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Pacjent - najważniejszy

Pacjent - najważniejszy

Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
 • Szpital Powiatowy

  ul. Miodowa 14

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 40 200

 • Przychodnia

  ul. Powstańców Śląskich 8

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 23 445

 • Przychodnia

  ul Gałczyńskiego 1

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 21 921

 • Przychodnia

  ul. Piłsudskiego 80

  42-400 Zawiercie

  Rejestracja:

  32 67 22 011

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Szpital Powiatowy w Zawierciu
Szpital Powiatowy w Zawierciu