Podsumowanie ostatnich 5 lat funkcjonowania szpitala.

Pięć lat temu obecna dyrekcja szpitala zmiany rozpoczęła od siebie, redukując liczbę dyrektorów z pięciu do trzech osób. Tak jest do dziś.

Rewolucję, jaka zaszła w szpitalu widać na każdym kroku. W latach 2019-2023 na inwestycje wydano ponad 81 mln zł! Dodając do tego obecnie trwający remont neurologii, budowę windy i rozpoczynającą się za chwilę przebudowę SOR, kwota inwestycji w tym roku przekroczy 104 mln zł. Zmienia się nie tylko wygląd szpitala. Równolegle z inwestycjami budowlanymi pozyskujemy nową kadrę medyczną, szkolimy pracowników i wyposażamy szpital w nowoczesny sprzęt.

Dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę operacji endoprotez i skróciliśmy kolejki z 3 lat do 3 miesięcy.

Zakontraktowaliśmy własną pracownię tomografii komputerowej (wcześniej badania wykonywała prywatna firma) i stworzyliśmy nową pracownię rezonansu magnetycznego. W ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 10 tys. badań, a to oznacza, że10 tys. mieszkańców powiatu mogło skorzystać z bezpłatnych badań na miejscu, bez potrzeby dojazdu np. do Częstochowy czy Katowic.

Większa liczba wykonanych operacji i badań przełożyła się także na dużo większy przychód na działalności medycznej.

W 2023 r. poddaliśmy się akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Nie tylko zdobyliśmy certyfikat, ale uzyskaliśmy jeden z lepszych wyników w kraju – 88% na 100 możliwych. To potwierdzenie przez NIEZALEŻNĄ instytucję wysokiej jakości opieki w szpitalu.

Nie zapominamy, że to wszystko było możliwe dzięki naszym pracownikom. Dlatego dzielimy się zyskiem z KAŻDYM z nich – na nagrody w latach 2020-2023 przeznaczyliśmy 6 mln zł.

W 2018 r. środków pieniężnych było 5 mln zł, na koniec 2023 r. zgromadziliśmy ich aż 14,5 mln złotych - to prawie 10 mln zł więcej!

Szpital na bieżąco spłaca kredyty i pożyczki zgodnie z ich harmonogramem. Na przestrzeni pięciu lat spłacił 4,5 mln zł zadłużenia zaciąg­niętego jeszcze przez poprzednią dyrekcję. Pożyczki te zaciągano nie na rozwój usług medycznych, ale na ratowanie trudnej sytuacji finansowej. Dziś szpital jest w dobrej kondycji finansowej, kolejny rok kończąc z wypracowanym zyskiem.

Slajdy przedstawiają sytuację zastaną przez nową dyrekcję w 2018 roku oraz to, jak zmieniły się przychody i zyski w ciągu ostatnich lat.

Dane potwierdzają świetną kondycję szpitala, która pozwala na ciągłe rozszerzanie usług medycznych oraz są dowodem na wykonanie celów postawionych przez Zarząd Powiatu dyrekcji pięć lat temu.