Wstrzymane przyjecia na Internę i Chirurgię Ogólną

Wstrzymane przyjecia na Internę i Chirurgię Ogólną

W związku z potwierdzeniem koronawirusa u 3  pracowników Oddziału Chorób Wewnętrznych do odwołania zostają wstrzymane przyjęcia na Internę.

Znamy także wszystkie wyniki pacjentów oddziału chorób wewnętrznych. 23 badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. Żaden z pacjentów nie wykazuje objawów COVID19 lub grypopodobnych. Wczoraj 9 pacjentów zostało przekazanych na oddział zakaźny naszego szpitala, 2 kolejne osoby trafiły do placówki w Tychach. Pozostali pacjenci z dodatnimi wynikami będą przekazywani do szpitali w Tychach i Raciborzu oraz do izolatorium w Goczałkowicach.

Pacjenci z ujemnymi wynikami pozostają w szpitalu pod opieką kadry medycznej.

Dodatkowo wymazy pobrano od personelu i pacjentów oddziału chirurgii ogólnej, w związku z czasowym przebywaniem tam osoby przekazanej z interny. Jednocześnie do środy wstrzymane zostają przyjęcia na oddział. Tego dnia kadra i pacjenci przejdą ponowne, kontrolne testy.

Przebadani zostaną dziś także pracownicy pracowni diagnostyki obrazowej, TK i endoskopii. W poniedziałek testy przejdzie cały personel oddziału neurologii, w związku z wykonywaniem konsultacji u pacjentów oddziału wewnętrznego.

Na czas wstrzymania przyjęć na oddziałach chorób wewnętrznych i chirurgii ogólnej, zabezpieczenie medyczne pacjentów wymagających hospitalizacji w tym zakresie, przejmą szpitale w Myszkowie i Czeladzi.


  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ