STANOWISKO ZARZĄDU SZPITALA POWIATOWEGO W ZAWIERCIU

STANOWISKO ZARZĄDU SZPITALA POWIATOWEGO W ZAWIERCIU

Ze smutkiem obserwujemy pojawiające się od pewnego czasu nieprawdziwe i krzywdzące informacje dotyczące funkcjonowania Szpitala i naszych pracowników.

Bez względu na te niesprawiedliwe opinie informujemy, że Szpital nadal będzie z pełnym zaangażowaniem stał na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Nikt z nas medyków, z dyrekcją włącznie, specjalnie nie zaraża się wirusem. Wszyscy chcielibyśmy być zdrowi, ale ktoś w imieniu wszystkich musi przyjąć na siebie ciężar pomocy innym. To nasz personel pomimo zagrożenia wirusem codziennie idzie do pracy, aby ratować chorych. Czasem tę walkę z koronawirusem przegrywamy, ale tylko dlatego, że spotykamy się z nim twarzą w twarz. Niestety nasz przeciwnik nie zawsze daje objawy i dlatego zaatakował nie tylko naszą kadrę, ale cały świat.

Województwo śląskie jest drugim województwem pod względem liczby występowania zakażeń w Polsce. Jesteśmy jednym z siedmiu szpitali w województwie do którego zjeżdżają pacjenci zakażeni koronawirusem z różnych miast, gmin i powiatów. Nikomu nie odmawiamy i nie będziemy odmawiać opieki medycznej. Każdemu choremu chcemy pomóc i będziemy pomagać dopóki wystarczy nam sił i środków. Ktoś musi wypełniać tę rolę, aby inni mogli spokojnie spać i czekać aż WYGRAMY. Nasz Szpital oprócz oddziału zakaźnego dedykowanego pandemii ma obowiązek obsługiwać pacjentów zakażonych w oddziałach: OIOM, pediatrii i ginekologii.

Choć z zewnątrz może się wydawać, że z powodu koronawirusa świat na chwilę się zatrzymał, tak nie jest. Epidemia nie sprawiła, że ludzie przestali chorować na inne schorzenia. W wyjątkowo trudnej sytuacji znaleźli się chorzy onkologicznie, dla których przesunięcie operacji może oznaczać wyrok.

Z tego powodu profesor Stanislav Czudek, kierując się swoim sumieniem oraz najwyższym dobrem, jakim jest życie pacjenta, podejmował czynności medyczne, bo tak rozumie przysięgę Hipokratesa.

Dla ratowania swoich bliskich każdy z pewnością zrobiłby wszystko, co możliwe, nie bacząc na krytykę. Lekarze takie decyzje podejmują każdego dnia na pierwszym miejscu zawsze  stawiając pacjentów, którzy powierzają im zdrowie i życie.

 

Zarząd Szpitala Powiatowego w Zawierciu


  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ