Ruszyły zapisy na bezpłatną kolonoskopię w znieczuleniu

Ruszyły zapisy na bezpłatną kolonoskopię w znieczuleniu

Zachęcamy  do skorzystania z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym w ramach Programu badań przesiewowych raka jelita grubego.

Badaniami mogą zostać objęte:

- osoby w wieku 50 – 65 lat,

-  osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia,

   u którego rozpoznano raka jelita grubego,

- osoby w wieku 25 – 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha

Kryterium wyłączenia stanowią objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego oraz kolonoskopia w ostatnich 10 latach.

 

ZAPISY NA BADANIA POD NUMEREM TEL. 506 111 352

Badania realizowane są na podstawie wypełnionej  ankiety którą można znaleźć pod linkiem http://pbp.org.pl/program/ankieta/  i innych dokumentów dodatkowych które należy uzupełnić i dostarczyć osobiście do koordynatora Programu.

Następnie pacjent ma ustalany termin badania, do którego należy się przygotować z tygodniowym wyprzedzeniem.

Zapisy odbywają się w budynku przychodni przy ul. Piłsudskiego 80 w godz. 10.00 – 12.00 (rejestracja na parterze) po uprzednim umówieniu telefonicznym pod numerem: 506 111 352.

W przypadku , kiedy wyznaczone godziny zapisów są dla pacjenta niedogodne  jest możliwość telefonicznego ustalenia indywidualnego terminu zapisu.

 więcej: https://www.szpitalzawiercie.pl/kolono.htm

Na czym polega kolonoskopia?

Kolonoskopia to badanie, które umożliwia obejrzenie wnętrza jelita grubego przy użyciu giętkiego przyrządu wyposażonego w kamerę i źródło światła (kolonoskop). Jest to najlepsza metoda wczesnego wykrycia raka jelita, który wcześnie zdiagnozowany daje szanse na całkowite wyleczenie.

Szpital Powiatowy w Zawierciu został realizatorem zadania w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pn. „Program badań przesiewowych raka jelita grubego, w zakresie wykonywania badań kolonoskopowych w systemie oportunistycznym na lata 2019-2021”.


  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ