Ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 dla grupy „zero”

banner promujący akcję szczepień

4 stycznia 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu rozpoczęły się szczepienia personelu w ramach grupy „zero”. W pierwszej kolejności szczepienia objęły personel medyczny oddziału obserwacyjno-zakaźnego, interny, OIOM-u , SOR-u.

Termin zgłoszeń osób uprawnionych do szczepienia w grupie „zero” został przedłużony do 14 stycznia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie gov.pl  oraz szpitala.

Szczepionki dla kolejnych grup

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

 

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Jednym z wyznaczonych punktów szczepień jest Poradnia Centrum przy ul. Powstańców Śl. 8 w Zawierciu.

Lista punktów  szczepień 

 Zdjęcia

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ