REHABILITACJA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ - zapisy trwają!

REHABILITACJA WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ - zapisy trwają!
Na tę informację z niecierpliwością czekali pacjenci, korzystający z zabiegów rehabilitacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Po niemal półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej wygaśnięciem dotychczasowego kontraktu Zakład Rehabilitacji wznawia działalność. Zapisy na zabiegi, które będą realizowane od 19 sierpnia, już trwają!

Powrót rehabilitacji do placówki był możliwy dzięki uzyskaniu nowego kontraktu na fizjoterapię ambulatoryjną. Jeszcze w czerwcu sprawa nie była jednak przesądzona, bo oferta, jaką poprzednie władze szpitala złożyły pod koniec ubiegłego roku, w lutym została odrzucona przez NFZ. Jednym z pierwszych zadań postawionych przed nową dyrekcją było więc zapewnienie ciągłości świadczeń dla pacjentów.

„Naprawienie błędu poprzedników i powrót rehabilitacji do szpitala był dla nas jednym z priorytetów - podkreśla dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz. - Bardzo się cieszę, że dzięki staraniom pracowników szpitala i wsparciu Starostwa po krótkiej przerwie znów będziemy mogli zaoferować pacjentom usługi na wysokim poziomie. Mamy wykwalifikowaną kadrę z uprawnieniami do rehabilitacji leczniczej zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz nowoczesny sprzęt umożliwiający wykonywanie pełnego pakietu zabiegów fizjoterapeutycznych”.

Dodatkowo szpital będzie realizował także świadczenia z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej przewidzianej dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Zabiegi te są nielimitowane, a pacjenci przyjmowani poza kolejnością przyjęć - muszą jedynie okazać dokument potwierdzający przysługujące uprawnienie, tj. orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zabiegi wykonywane są kompleksowo w budynku przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, na parterze, przy ul. Piłsudskiego 80, gdzie zlokalizowany jest Zakład Rehabilitacji.

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ