Przez 18 lat Helimed wspierał radiologię w Zawierciu

Przez 18 lat Helimed wspierał radiologię w Zawierciu
30 lipca pracownia tomografii komputerowej należąca do Helimedu zakończyła działalność w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Dyrekcja szpitala zapewnia, że pacjenci nie odczują zmiany, bo placówka posiada własne urządzenie, a badania wykonywane są praktycznie bez kolejki.

„Bardzo ceniliśmy sobie Helimed jako partnera. Nasza współpraca trwała aż 18 lat z korzyścią zarówno dla pacjentów, jak i szpitala – podkreśla dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz i dodaje, że pomieszczenia, które wyremontował i zajmował Helimed, wraz z wyposażeniem, zostają w szpitalu - Z pewnością dobrze je wykorzystamy, ale na konkrety przyjdzie jeszcze czas” – zapewnia.

Zawierciański szpital jest w pełni gotowy do przyjęcia pacjentów, których w ramach kontraktu z NFZ do tej pory obsługiwał Helimed. Od 2015 r. placówka posiada własny tomograf komputerowy zakupiony ze środków unijnych. Sprzęt, z którego do niedawna korzystali tylko pacjenci SOR i oddziałów, od 1 lipca służy także pacjentom w ramach opieki ambulatoryjnej (niewymagających leczenia w szpitalu). Wystarczy skierowanie od lekarza.

Co ważne, dzięki temu, że od kwietnia nie obowiązują już limity na to badanie, czas oczekiwana skrócił się do minimum. W zawierciańskim szpitalu na tomografię komputerową pacjenci czekają ok. 3 dni.

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ