Pożegnanie

Pożegnanie

Z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Doroty Gołuchowskiej, pielęgniarki od wielu lat związanej ze Szpitalem Powiatowym w Zawierciu.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, zawód pielęgniarki postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi.

Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie.

Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, zapłaciła najwyższą cenę. Do końca żywiliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Zdecydowaliśmy się otoczyć Panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć. Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy.

Śmierć Pani Doroty pogrążyła nas w głębokim żalu. Jest to ogromna strata dla całej naszej społeczności.

 

Dyrekcja i Pracownicy

Szpitala Powiatowego w Zawierciu**************************************************************

 

O tych, którzy nas szczęściem przez swe istnienie w życiu darzyli,

Nie mów z rozpaczą „Czemu ich brakło?” – ale z wdzięcznością –

„Oni tu byli!”.

 

Tymi słowami żegnamy dzisiaj naszą koleżankę Dorotę Gołuchowską, wspaniałą pielęgniarkę, ciepłego i życzliwego człowieka, wieloletnią  pracownicę Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Zawód, który wykonywała, wymagał od niej poświęcenia, serdeczności i ciepła wobec drugiego człowieka. Wszystkie te cechy ujawniały się w jej kontaktach z chorymi, kiedy z dużym zaangażowaniem niosła pomoc tym, którzy jej potrzebowali.  Doroto, właśnie taka na zawsze pozostaniesz w naszych myślach. Tacy ludzie nie zdarzają się często, są wyjątkowi i tym boleśniej odczuliśmy tę stratę.     

 

Przewodnicząca Rady Powiatu Zawierciańskiego Małgorzata Benc  wraz z wszystkimi koleżankami i kolegami z  MOZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ Pracowników Ochrony Zdrowia w Zawierciu 


******************************************************************

„Zamknęły się ukochane oczy, spoczęły spracowane ręce, przestało bić kochane serce "

Z ogromnym żalem i bólem żegnamy naszą Pielęgniarkę Panią Dorotę Gołuchowską zatrudnioną w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

W tym trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii koronawirusa, z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem wypełniała swoje obowiązki, ratując zdrowie i życie pacjentów.

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie, personelowi Pielęgniarskiemu, Lekarskiemu oraz Dyrekcji Szpitala Powiatowego w Zawierciu

składają pogrążeni w smutku Przewodnicząca Anna Janik wraz z Członkami Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.Zdjęcia

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ