Podpisanie umowy na badania rezonansu magnetycznego (MR)

rezonans magnetyczny

Mamy przyjemność ogłosić, że dzięki staraniom Dyrekcji Szpitala wspartej przez Pana Posła RP Waldemara Andzela oraz  Starostę Powiatowego Gabriela Dorsa w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu dostępne są badania rezonansu magnetycznego.  Szpital wygrał konkurs prowadzony przez NFZ. Oferta Szpitala okazała się najlepsza, dzięki czemu już od dziś (16 sierpnia) z badań mogą korzystać bezpłatnie pacjenci ze skierowaniami wydanymi przez lekarza specjalistę z poradni mającej kontrakt z NFZ.

Badania wykonywane są jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych aparatów dostępnych w Polsce – GE Signa Explorer.  Rezonans ten zapewnia doskonałą jakość obrazów, wyższy poziom komfortu pacjenta oraz usprawniony przebieg pracy.

Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku.

Rejestracja możliwa jest pod numerami:

 (32) 674 03 37, (32) 674 02 53, +48 516 264 612.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego mieści się w budynku SOR na poziomie -1.

Utworzenie Pracowni i zakup aparatu wraz z oprogramowaniem  jest częścią projektu „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu” realizowanego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Koszt remontu i wyposażenia to ponad 4 mln 300 tys. zł.Zdjęcia

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ