Oddziały
Poradnie
Pracownie

Oddział Medycyny Paliatywnej

Kierownik oddziału: lek. med. Ewa Luksa [telefon](32) 6740 295[/telefon]
p.o. Pielęgniarka oddziałowa: Iwona Brożek
[telefon](32) 6740 295[/telefon]
Gabinet lekarski [telefon](32) 6740 290[/telefon]
Dyżurka pielęgniarska [telefon](32) 6740 295[/telefon]
Sekretariat [telefon](32) 6740 295[/telefon]

Oddział posiada jedną sale jednoosobową z łazienką, 4 sale 2 osobowe z łazienką, 4 sale 2 osobowe bez łazienki, jedną sale 3 osobową bez łazienki. W oddziale jest zatrudnionych 3 lekarzy specjalistów, w tym dwóch na pełnym etacie, 15 pielęgniarek w tym 4 ze specjalizacją, rehabilitant, psycholog, kapelan. Oddział jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt służący do leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji pacjentów jak np. wanna z hydromasażem, podnośnik elektryczny, pompy do infuzji leków, aparat do EKG, materace przeciwodleżynowe, bezpośredni dostęp do tlenu, balkoniki, wózki inwalidzkie.

W oddziale diagnozujemy i leczymy:

Oddział zapewnia wszechstronną opiekę holistyczną pacjentom w terminalnym okresie głównie choroby nowotworowej. Pełną opieką otoczone są również osoby ze schorzeniami nienowotworowymi, których dolegliwości w warunkach domowych są niemożliwe do złagodzenia jak np. bóle, duszności, wymioty, u których leczenie przyczynowe zostało zakończone.
Działania personelu koncentrują się na łagodzeniu dokuczliwych objawów choroby, kontroli dolegliwości bólowych oraz wsparciu psychicznym i duchowym pacjentów i ich bliskich.
Zakres usług świadczonych w Oddziale Opieki Paliatywnej

Zakres świadczonych usług w Szpitalu wraz z cennikiem dostępne są w gabinecie Pielęgniarki Oddziałowej

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ