Oddział Chirurgii Ogólnej zyskał nowy wygląd

Oddział chirurgii ogólnej

 

Nowa, czterostanowiskowa sala intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem pacjenta, izolatka z węzłem sanitarnym, wyremontowane pokoje pacjentów i zaplecze diagnostyczne – tak prezentuje się Oddział  Chirurgii Ogólnej. Wszystkie sale wyposażono w nowe łóżka i materace, zakupiono także sprzęt medyczny m.in. fotel do pobierania krwi, aparat EKG, pompy infuzyjne, kardiomonitory, mobilny ssak elektryczny i myjkę dezynfektor.  Całość kosztowała 1,4 mln zł.  

Dziś efekt prac remontowych zobaczył Starosta Zawierciański Gabriel Dors, któremu  towarzyszyli: Bożena Szydlik – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie oraz Tomasz Dzierżanowski – Sekretarz Powiatu.

Już w poniedziałek na oddział przyjęci zostaną pierwsi pacjenci.

Modernizacja została przeprowadzona w ramach realizowanego projektu” Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”.

Serdecznie podziękowania kierujemy również do pacjentki oddziału, która przekazała darowiznę w postaci kołder i poduszek!

Na oddziale wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, także metodą laparoskopową.  Dzięki zatrudnieniu specjalisty z zakresu chirurgii małoinwazyjnej obok standardowych zabiegów, takich jak operacja laparoskopowa pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego, obecnie w Zawierciu operuje się także  m.in. guzy wątroby, trzustki, jelita grubego czy refluks żołądkowo-przełykowy.

 Zdjęcia

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ