Konsylium onkologiczne w ramach programu S.O.S. RAK

Szpital Powiatowy w Zawierciu

 

19 listopada w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu odbyło się posiedzenie wielodyscyplinarnego zespołu terapeutycznego (konsylium) z udziałem specjalistów z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Ze strony szpitala w spotkaniu uczestniczyli: prof. Stanislav Czudek, dr Artur Pietrusa oraz koordynator pakietu onkologicznego Małgorzata Grabowska.

Konsylium odbywało się przy udziale pacjentów i osób towarzyszących, którzy mieli możliwość bezpośredniego zadawania pytań i szczegółowo poznali plan leczenia onkologicznego ustalony przez zespół lekarzy.

Jak zaznaczyła koordynator Małgorzata Grabowska,  obecność podczas konsylium osoby towarzyszącej podnosi komfort pacjenta i pomaga złagodzić stres związany z chorobą, dlatego zawsze zachęca, by choremu towarzyszył ktoś bliski.

Posiedzenia zespołu terapeutycznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu odbywają się co dwa tygodnie i są częścią programu Szpitali Onkologicznie Skoordynowanych (S.O.S. Rak) do których należy PZZOZ w Będzinie i Czeladzi, Szpitale Powiatowe w Zawierciu i w Myszkowie oraz Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Więcej informacji na temat programu znajduje się w zakładce dla pacjentów


  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ