Informacja dla pacjentów oczekujących na leczenie uzdrowiskowe

Informacja dla pacjentów oczekujących na leczenie uzdrowiskowe

Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z uzdrowiskiem lub NFZ.

Szczegółowe informacje dostępne są pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590 oraz na stronie śląskiego oddziału NFZ: http://www.nfz-katowice.pl/

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można  znaleźć pod adresem: https://bit.ly/3d7bon6

 

Warunkiem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.  O tym gdzie, kiedy i w których godzinach będzie można pobrać wymaz do badania na koronawirusa, poinformuje pacjenta pisemnie oddział wojewódzki NFZ.

Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w jednym z punktów pobrań z listy: https://bit.ly/30RfEVI.

Pacjent może wykonać badanie w dowolnym z wymienionych punktów. Jeden z nich działa przy poradni chorób zakaźnych w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Wymazy pobierane są w dni robocze między 10.00 a 12.00. Nie ma konieczności telefonicznego umawiania się na badanie, wystarczy podjechać w podanych godzinach.

Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową, wprowadzone do systemu. W celu potwierdzenia, że skierowanie jest w systemie prosimy o kontakt z sanatorium.

Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Testy finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.


  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ