Informujemy, że przesyłki dla pacjentów przebywających w szpitalu są przyjmowane w izbie przyjęć codziennie w godz. 8.00 -10.00 i 16.00 -18.00 Paczka powinna być zabezpieczona przed ewentualnym uszkodzeniem zawartości i opisana imieniem, nazwiskiem pacjenta oraz nazwą oddziału, na którym chory przebywa. Prosimy, by waga przesyłki nie przekraczała 5 kg.
W związku z coraz większą liczbą osób korzystających z punktu pobrań wydłużamy godziny jego pracy: od poniedziałku do piątku wymazy będą pobierane od 6.15 do 14.15 ( z wyjątkiem środy 11 listopada) w soboty i niedziele między 8.00 a 10.00 Punkt pobrań mieści się przy poradni chorób zakaźnych przy ul. Miodowej 14.
1 października obchodzimy podwójne święto: Międzynarodowy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia i Międzynarodowy Dzień Lekarza. W tym szczególnym dniu pragniemy złożyć wszystkim pracownikom Szpitala Powiatowego w Zawierciu serdeczne życzenia zdrowia, radości i satysfakcji zawodowej. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz drugiego człowieka.
Ze względu na przewidywane zwiększone zapotrzebowanie na porady lekarskie w okresie jesienno-zimowym, w przychodniach sukcesywnie uruchamiane są dodatkowe numery telefonów dla pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).
W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu funkcjonuje punkt pobrań, który mieści się przy poradni chorób zakaźnych się przy ul. Miodowej 14. Wymazy są pobierane: w środy w godzinach 9.00-12.00 oraz 14.00-15.30 w pozostałe dni robocze 8.00-12.05. Szpital dysponuje również własnym laboratorium, co znacznie skraca czas oczekiwania na wynik. Pozwala to na szybkie i skutecznie wdrożenie odpowiedniej ścieżki leczenia.
W dniach 9-11 września w Szpitalu odbyła się pierwsza edycja szkolenia dla młodych chirurgów z zaawansowanych technik laparoskopii, które poprowadził prof. dr hab. n. med. Stanislav Czudek, kierownik oddziału chirurgii ogólnej Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Szkolenie to efekt współpracy, jaką Szpital nawiązał z Fundacją Aesculap Akademia.
Wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia zasłużonym Złotych Krzyży Zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych. Gratulując odznaczonym wojewoda Jarosław Wieczorek podkreślał, jak wielkie znaczenie dla społeczeństwa ma praca przedstawicieli zawodów medycznych, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa.
Europejskie standardy i większy komfort dla pacjentów – 4 września oficjalnie otwarto nowy Oddział Okulistyki w Szpitalu. Przestronne pokoje dla pacjentów, dwie niezależne sale operacyjne pozwalające na wykonywanie zaawansowanych zabiegów, wyposażone w urządzenia najnowszej generacji – Oddział Okulistyki po remoncie stał się wizytówką zawierciańskiej lecznicy. Nowo otwarta okulistyka z blokiem operacyjnym umożliwia wykonywanie całego wachlarza zabiegów okulistycznych: w tym usuwanie zaćmy, chirurgię jaskry oraz, do tej pory niedostępną w szpitalu - witrektomię.
Szpital Powiatowy w Zawierciu ma nową, rozbudowaną pracownię endoskopową z pierwszymi w Polsce endoskopami firmy Olympus z systemem EVIS X1. To najnowocześniejsza aparatura do badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego: gastro i kolonoskopii oraz duodentoskopii. Urządzenie pozwala na przeprowadzenie u pacjentów szerokiej diagnostyki przełyku, żołądka, dwunastnicy oraz jelita grubego z niezwykłą precyzją. Umożliwia też wykonywanie drobnych zabiegów, takich jak usuwanie ciał obcych z układu pokarmowego, zakładanie sondy pozajelitowej (PEG), opaskowanie żylaków przełyku, usuwanie polipów czy protezowanie dróg żółciowych.
Badania przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 metodą immunologiczną w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Na skutek kontaktu z koronawirusem SARS-CoV-2 w organizmie wytwarzają się specyficzne przeciwciała, które można wykryć testem immunochemicznym. Badania poziomu tych przeciwciał we krwi w naszym laboratorium są przeprowadzane za pomocą analizatora i odczynników firmy Roche. Jest to metoda zdecydowanie dokładniejsza niż metoda kasetkowa (tzw. „szybkie testy”) i prowadzona pod pełną kontrolą. Testy te posiadają wysoką czułość oraz specyficzność, co znacznie zwiększa ich wartość diagnostyczną.
Po ponad pół wieku Apteka Szpitala w Zawierciu doczekała się gruntownej modernizacji. Na potrzeby apteki przebudowano nieużytkowane pomieszczenia na I piętrze szpitala, w pełni dostosowując lokal do obowiązujących przepisów.
Operację usunięcia guza trzustki metodą laparoskopową u 30-letniej kobiety przeprowadził zespół pod kierownictwem prof. Stanislava Czudka ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. To jeden z najtrudniejszych rodzajów zabiegów w chirurgii ogólnej. Pacjentką była Pani Ewelina, u której zdiagnozowano guz torbielowaty trzustki.
Szpital Powiatowy w Zawierciu wznowił zabiegi zaćmy. Każda osoba przed zabiegiem będzie miała wykonany test na koronawirusa. Szpital dostosował się także do rekomendacji Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS) w zakresie stosowanych procedur. Osoby, które chcą zapisać się na zabieg mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem: 885 999 153 lub 32 67 40 215.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym w ramach Programu badań przesiewowych raka jelita grubego. ZAPISY NA BADANIA POD NUMEREM TEL: 506 111 352
Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z uzdrowiskiem lub NFZ. Szczegółowe informacje dostępne są pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590 oraz na stronie śląskiego oddziału NFZ: http://www.nfz-katowice.pl/
W związku z ujawnieniem 26 przypadków zakażeń na Oddziale Chorób Wewnętrznych (3 osoby z personelu i 23 pacjentów), niezbędne stało się podjęcie zdecydowanych kroków, które zapobiegną podobnej sytuacji w przyszłości.
W związku z potwierdzeniem koronawirusa u 3 pracowników Oddziału Chorób Wewnętrznych do odwołania zostają wstrzymane przyjęcia na Internę. O sytuacji powiadomiony został Sanepid oraz wydział zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Oczekujemy na kolejne wyniki badań pracowników i pacjentów.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo wprowadziliśmy następujące zasady świadczenia planowych usług medycznych: Każdy pacjent przed przyjęciem na zabieg będzie miał wykonany test na obecność koronawirusa. Nasi pracownicy będą kontaktować się telefonicznie, przeprowadzą wstępny wywiad epidemiologiczny z pacjentem i w przypadku braku przeciwwskazań ustalą termin zabiegu oraz dzień zgłoszenia się na pobranie wymazu.
Każdy pacjent przed przyjęciem na zabieg będzie miał wykonany test na obecność koronawirusa.