Aktualne informacje dotyczace sytuacji w szpitalu

Aktualne informacje dotyczace sytuacji w szpitalu

Uprzejmie informujemy, że od dziś Szpital do odwołania wstrzymuje odwiedziny na wszystkich oddziałach.
Pacjenci przebywający na oddziale opieki paliatywnej zostali przeniesieni na oddział wewnętrzny.
Budynek D zostaje do wyłącznej dyspozycji oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Od jutra Poradnia POZ przy ul. Powstańców Śląskich 8 zostaje przeniesiona z III piętra na parter w miejsce poradni POZ dla dzieci. Wejście znajduje się od strony poradni dla dzieci chorych.

Rejestracja do wszystkich  poradni ( we wszystkich lokalizacjach) odbywa się tylko telefonicznie (poza przypadkami nagłymi). Wizyta umawiana jest na konkretną godzinę. Pacjentów prosimy o przybycie nie wcześniej niż 20 min. przed wyznaczonym terminem.  

Osoby wchodzące na teren szpitala i przychodni będą poddawane pomiarowi temperatury oraz proszone o wypełnienie kart epidemiologicznych.

 

Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywają dwie osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Zakażenie potwierdzono u starszej kobiety (jej stan jest dobry) oraz mężczyzny w sile wieku, którego stan lekarze określają jako poważny. Na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Zawierciu trafił on ze szpitala w Sosnowcu.

Próbki pobrane od dwóch kolejnych pacjentów dały wynik negatywny. W chwili obecnej w szpitalu nie ma pacjentów diagnozowanych w kierunku koronawirusa.


  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ