3,5 mln zł dla Szpitala

3,5 mln zł otrzyma Szpital Powiatowy w Zawierciu w ramach środków inwestycyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-20. Podział 123 mln zł między 27 placówek ochrony zdrowia pod kątem walki z koronawirusem zatwierdził zarząd województwa śląskiego.

W ramach otrzymanej dotacji  planowane jest doposażenie Szpitala m.in. w sprzęt medyczny oraz niezbędne wyposażenie w tym:

• ambulans
  • system do obsługi badań RTG i TK stosowanych w diagnostyce koronawirusa
  • stację radiologiczną RTG i TK do zabezpieczania badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19
  • sprzęt endoskopowy wraz z wyodrębnionym sprzętem do diagnostyki tamowania krwawień z przewodu pokarmowego dedykowany dla pacjentów z koronawirusem
  • łóżka ze stolikiem przyłóżkowym dla pacjentów z COVID-19
  • macierz komputerową do zabezpieczenia badań radiologicznych wykonywanych u pacjentów z COVID-19
  • komorę laminarną do badań laboratoryjnych w kierunku koronawirusa
  • zamrażarki/chłodziarki laboratoryjne – konieczne do zabezpieczania próbek do badania koronawirusa

Doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu w sprzęt medyczny i specjalistyczny przyniesienie długofalowe korzyści dla pacjentów i personelu Szpitala poprzez stworzenie kompleksowego rozwiązania w zakresie leczenia szpitalnego dla osób z podejrzeniem zakażenia i chorych zakaźnie,  w szczególności zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

• Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG